FC Chotíkov 1932 - TJ Klatovy 2:0 (1:0)

Novinky:

V dohrávaném souboji 17. kola a přímém boji o 3 místo nastoupila obě mužstva bez několika hráčů základní sestavy. Nám se rozpadla prakticky celá obrana, chyběli z různých důvodů Purkart, Pechler, Klustka, Fikar. I v hodně netradičním složení obrany jsme však podali bojovný a taktický výkon a zaslouženě si připsali 3 body, které znamenalo předskočení soupeře v tabulce. Za zmínku také stojí naše druhá branka, tzv "gól z půlky" kdy Tomáš Belan potrestal špatné vyhození gólmana hostů pěkným lobem.

Sestava: Krásl - Korous, Vacek, Filip !,Schwarz! (Hauer) - Břicháček, Belan, Marek - Křištan, Šulan

Na závěr citace z Klatovského deníku:

Chotíkov, Klatovy – Fotbalisté SK Klatovy 1898 neuspěli v dohrávce odloženého utkání v 1. A třídě v Chotíkově a po prohře 0:2 museli přenechat třetí příčku tabulky právě svému přemožiteli. Po sobotním derby v Lubech, které Klatovští vyhráli 5:2, kalilo radost z výhry klatovskému trenéru Lubomíru Vašicovi zranění hned několika opor právě před důležitou středeční dohrávkou v Chotíkově.

Hosté nastoupili v silně kombinované sestavě. Nejvíce citelná ale byla ztráta obou útočníků. Kromě Dytrta, který je mimo hru zhruba na pět týdnů, nemohl z pracovních důvodů nastoupit od začátku ani střelec Hanzlík.

V první půli Klatovy prakticky jen bránily a odkopávaly míče. V 53. minutě naskočil do zápasu Hanzlík, který sice nebyl rozehraný, ale za chvilku se dostal do „provozní teploty“, a hosté se dostali do hry. Vytvořili si šance, ale v době největšího tlaku udělal klatovský gólman Chaluš obrovskou hrubku, přihrál přímo soupeři a Chotíkov vstřelil druhou branku a zápas rozhodl.

„Kluky jsme pochválili za výkon hlavně ve druhé půli, který jim ale bohužel nestačil na body. Navíc jsme přišli o dalšího hráče, Jirku Matějku, který byl po hodně sprostém faulu (Papíre styď se!) odnesen ze hřiště na nosítkách a vezli jsme ho rovnou na chirurgii. Bohužel, stejně jako u Dytrta je jeho zranění dlouhodobějšího rázu,“ posteskl si Vašica.

Vydobýt si zpět ztracené pozice v tabulce mají Klatovy možnost hned tuto neděli, kdy hostí Nýřany, protože Chotíkov zajíždí na půdu lídra soutěže, Horaždovic, a Domažlice B budou hrát na hřišti přemožitele Strážova z minulého kola, Chlumčan. „Bude to těžké, máme hodně rozbitý kádr a budeme mít co dělat dát ho dohromady,“ dodal Vašica.