Horaždovice - FC Chotíkov 1932 1:0

Novinky:

K utkání o první místo v tabulce jsem opět odjížděli bez několika hráčů základní sestavy, oproti minule chyběl navíc Jirka Marek, zdravotní problémy hlásil Kellner, Standa Purkart, proto oba začali utkání na lavičce. K dispozici již alespoň byl Jiří Pechler. Domácí po začátečním oťukávání začli plnit úlohu favorita a po většinu první půle měli územní převahu s náznaky šancí. My jsme za první půli měli jediný náznak šance po střele Tomáše Belana. Těsně před přestávkou po přímém kopu jsme v malém vápně zaváhali a domácí se hlavou ujali vedení 1:0. Druhý poločas začal velkým tlakem domácích, skóre se neměnilo jen díky nepřesnému zakončení a skvělým zákrokům Lukáše Bohma. Postupně se ale hra vyrovnávala v závěru kdy již byli na hřišti Standa Purkart a Jirka Kellner byla hra mírně v našich otěžích ovšem bez větších šancí na změnu výsledku. Domácí tak mohli slavit důležité body a pojištění prvního místa v tabulce.

Sestavy:

Horažďovice: Jarolím – Šedivý, Čadek, Sulík, Křivanec - Šafanda, Juda, Mička, Cihlář - Beránek (85.Forman), Beneš (61.Koc).

Chotíkov: Bohm - Pechler, Vacek, Filip, Schwarz - Břicháček, Korous, Belan, Hauer (Kellner) - Šulan, Křišťan (Purkart)

Co napsala k utkání Mladá Fronta Dnes:

Byl to střetnutí, kdy jsme se téměř celých 90 minut bránili, soupeř byl lepší v poli, ale nedařilo se mu v zakončení. Přessto měl duel velmi slušnou fotbalovou úroveň, mínil chotíkovský trenér Josef Aubrecht

Jeho svěřenci nastoupili kvůli zranění bez některých opor a proto je pro ně jednogólová prohra hodně přijatelná. Chotíkovští sice hráli oětavě, v závěru i vyrovnali hru, ale skórovat nedokázali. Vzhledem ke stavu mužstva jsem čekal i horší výsledek, přiznal smířlive kouč Aubrecht.