Poohlédnutí za sezónou 2013/2014 v přeboru Plzeňského kraje.

Novinky: 

Poohlédnutí za loňským rokem v krajském přeboru

Týden před začátkem nového ročníku krajského přeboru se krátce podíváme, jak dopadl ročník minulý. V Plzeňském kraji nebylo o vítězi krajského přeboru pochyb. Po neskutečné sezoně bez jediné prohry a s pouhými šesti remízami se jím stal tým Slavoj Koloveč. Jejich 82 bodů svědčí o naprosté dominanci v soutěži, nakonec se však i v nastávající sezoně znovu představí v krajském přeboru a postup do divize se neuskuteční. Nová sezona nabízí širokou škálu možností nejen pro kluby, ale i pro sázkaře – pro bohatou nabídku sázkových tipů pokračujte na http://www.bet365.com/news/cs/betting/.

Za Slavojem Koloveč se s odstupem úctyhodných třiadvaceti bodů umístily Vejprnice, dále Klatovy a konečně i čtvrtý Chotíkov, který posbíral nádherných 54 bodů. Na druhém konci tabulky se umístily Příkosice, jejich 27 bodů však o vyloženě marné sezoně nesvědčí, stejně jako 51 vstřelených branek. Pravdou je, že 92 inkasovaných gólů stáhlo jejich výkon až k celkovému počtu 18 porážek.

Dle očekávání dali největší počet branek hráči Slavoje Koloveč. Jejich brankostroj se zastavil až na čísle 124. Není tedy divu, že nejlepší střelci krajského přeboru se také nachází v jejich šatně. Tomáš Došek se zasloužil o 36 branek, jeho kolega z útoku Václav Šperl mu zdatně sekundoval s 24 brankami a dohromady se tak postarali o téměř polovinu zásahů svého týmu. Celkem se mezi nejlepšími pěti střelci umístili hned čtyři zástupci Slavoje, dále se přidal Pavlík s 19 a Černohorský s 16 zásahy. Mezi ně se ještě stačil vklínit Chocholatý z Horní Břízy se 20 brankami.

Druhý nejlépe střílející tým je z Chotíkova s celkově 89 brankami. Bohužel se střelecky dařilo pouze v domácích zápasech, kde hráči zasáhli cíl v 61 případech, venku naopak pouze 28krát. V tabulce domácích zápasů tak patřila po loňské sezoně Chotíkovským druhá příčka s jedinou prohrou a dvěma remízami. Z venkovních utkání si však hráči přivezli pouhých 15 bodů a nemohli tak uvažovat o lepším než celkově 4. místě.

Samotná tabulka pro nový ročník 2014/2015 zaznamenala oproti loňsku mnoho změn. Krom Klatov, které postoupily až z 3. příčky do divize, se v kraji vyměnila s 1. A třídou další čtyři mužstva.  Z přeboru sestoupily kluby Stod, Luby, Nepomuk a Příkosice, naopak nejvyšší krajskou soutěž si zahrají Rozvadov, Horšovský Týn, Zruč a Černice.

Poslední týden přípravy bude zpestřen ještě o sobotní přátelské utkání s mužstvem z 1. A třídy Senco B. Hned následující sobotu 9. 8. bude první ostrá zkouška připravenosti chotíkovských borců na nový ročník krajského přeboru, když doma hostí nováčka v soutěži Horšovský Týn, který po loňské úspěšné sezoně postoupil z 1. A třídy. V té dosáhli na 20 vítězství a celkem 67 bodů a zastavili se až těsně pod hranicí sta branek na čísle 99.

Úvod sezony bude proti papírově slabším týmům, jelikož druhým soupeřem bude Zruč a až ve třetím kole se na domácím hřišti střetne Chotíkov s béčkem Domažlic. Všechna tato utkání se budou hrát v sobotu od 17 hodin. Věřme tedy, že generálku hráči zvládnou a naladí se na vítěznou vlnu. 

A-Tým: